Technikum Elektryczne w ZST im. Bohaterów Września w Jaśle
Nawigacja
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 2
» Najnowszy użytkownik: pawelj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Powitanie
Witaj na stronie Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół Technicznych w Jaśle.
Wycieczka ENERGETAB - ELEKTROWNIA PORĄBKA - ŻAR
Wycieczka ENERGETAB - ELEKTROWNIA PORĄBKA - ŻAR

18 i 19 września uczniowie z klas o profilu Technik Elektryk  uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB 2019, podczas których mogli obejrzeć produkty zaprezentowanych przez 750 wystawców z 22 krajów Europy i Azji. Ekspozycje targowe zajęły prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni.

Podczas wyjazdu zwiedzaliśmy również drugą co do wielkości elektrownie wodną w Polsce. Jest to elektrownia szczytowo-pompowa wykorzystująca jako zbiornik dolny Jezioro Międzybrodzkie, którego zapora znajduje się w Międzybrodziu Bialskim, natomiast górny zbiornik ( całkowicie sztuczny ) wybudowany jest na szczycie góry Żar.


REKRUTACJA - TECHNIK ELEKTRYK

 


V Podkarpacka Olimpiada Energetyczna

V  PODKARPACKA OLIMPIADA ENERGETYCZNA 

dniu 12.04.2019 odbyła się V Podkarpacka Olimpiada Energetyczna , której organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Zakres olimpiady obejmuje wybrane zagadnienia z podstawy programowej fizyki, biologii i geografii dla szkół ponadgimnazjalnych. Celem olimpiady jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy o metodach uzyskiwania energii, w tym o odnawialnych źródłach energii.

Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle reprezentowali:

Marceli Juruś

Patryk Czechowicz

Łukasz Niegos
Promocja szkół ponadgimnazjalnych 2019/2020
Zgodnie z wieloletnią już tradycją w dniach od 18 do 22 marca  w Jaśle odbywa się „Giełda Zawodów”. Szkoły średnie z terenu Powiatu Jasielskiego prezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/ 2020.

Systemy inteligentnego domu KNX

Systemy inteligentnego domu KNX

Pracownia elektryczna Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle została doposażona w nowoczesny sprzęt przeznaczony do nauki projektowania i realizacji nowoczesnych instalacji elektrycznych.

Zestawy ćwiczeniowe oparte na systemie KNX pozwalają na zdobycie wiedzy na temat standardu KNX.

Standard KNX sprawia, że urządzenia w twoim domu są połączone w jeden spójny i prosty w obsłudze system i mogą reagować na siebie wzajemnie. W ten sposób każda aktywność powoduje ustaloną reakcję albo ich szereg.

KNX jako jedyny pozwala na współpracę urządzeń pochodzących od ponad kilkuset różnych producentów – dzięki temu zyskujesz pełną swobodę w wyborze urządzeń, jakie mają działań w jego ramach.

źródło: knxstandard.pl


Systemy inteligentnego domu

Systemy inteligentnego domu

Inteligentny dom jest tak naprawdę zbiorem popularnych i powszechnie znanych urządzeń, połączonych w jeden zintegrowany system. Finalna liczba podłączonych instalacji oraz zakres ich funkcji zależy tylko od Ciebie. Wybór jest spory i możesz wybierać spośród pojedynczych urządzeń (na przykład: kamera, czujnik bezprzewodowy, sensor na drzwi lub okno, żarówka LED z wi-fi), jak i gotowych zestawów (złożonych z kilku kamer i stacji kontrolnej albo kamery, czujnika ruchu i adaptera Smart Plug).

Instalację spod znaku Smart Home rozmieścisz często samodzielnie. Po wybraniu interesującego Cię zestawu umieść urządzenia w odpowiednich miejscach, a następnie skonfiguruj je. Ten proces jest bardzo prosty, gdyż producenci oferują klarowne systemy zarządzania z przejrzystym i intuicyjnym interfejsem. Całą operację przeprowadzisz na ekranie smartfona lub tabletu. Na wyświetlaczach obejrzysz też obraz z kamer i będziesz sterować układami inteligentnego domu.

Co ciekawe, inteligentny dom skonfigurujesz na swój własny, autorski sposób. Oznacza to, że pracę każdego modułu dopasujesz do swojego stylu życia, przyzwyczajeń, godzin pracy itd.

źródło; x-kom

ENERGETAB 2018

12 września 2018 grupa młodzieży naszej szkoły, w tym członkowie Młodzieżowego Koła SEP uczestniczyła w wycieczce technicznej na targi Energetab. 

Promocja szkół ponadgimnazjalnych.

Zgodnie z wieloletnią już tradycją w dniach od 12 do 15 marca  w Jaśle odbywa się „Giełda Zawodów”. Szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Jasielskiego prezentują gimnazjalistom swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/ 2019.

W tym roku gimnazjalistów oraz wystawców gościła nasza szkoła.

Uczniowie mogli również uczestniczyć w pokazach prezentowanych w pracowniach technicznych naszej szkoły.

 

 
Stacja elekroenergetyczna

W dniu 22 listopada 2017 roku klasy 3 Ta i 4 Ta brały udział w wycieczce programowej do stacji elektroenergetycznej Jasło- NigłowiecePRACOWNIA - „INTELIGENTNY DOM"
TECHNIK ELEKTRYK-INFORMATOR 2017/18